Líbí se Vám to?

Typ: náš tip
Líbí se Vám to? aneb jak třídíme odpady

Líbí se Vám to?

V obci Ústí je 9 kontejnerových hnízd na odkládání skla, papíru a plastů, jedno místo (u prodejny COPP) má navíc kontejner na textil.  Kontejnery jsou pravidelně vyváženy firmou Ekoltes a. s. Hranice. Často se stává, že kontejnery jsou někde naplněné a někde naopak poloprázdné.

Co děláte, když jsou ve Vašem okolí kontejnery plné? Zůstáváte v klidu nebo se rozčilujete? Jdete k jinému kontejneru nebo si odnášíte odpady zpět domů? Nebo se uchylujete k tomu nejhoršímu, což je zanechání odpadů na zemi, příp. přecpávání naplněných kontejnerů takovým způsobem, že dochází ke znečištění okolí. K této variantě se nabízí otázka, zda doma v kuchyni máte také přetékající odpadkový koš nebo dokonce odpadky na zemi. Určitě ne, že?

Kontejner na skloVe městech je běžné vídat kontejnery obložené igelitovými taškami s nejrůznějšími odpady, jejich obyvatelé jsou na to zvyklí a je to v podstatě norma.

Chceme si na tuto "normu" zvyknout i u nás, v naší vesnici? Opravdu se Vám to líbí? Buďte tak laskavi, pokud je kontejner plný, zajděte k jinému kontejnerovému hnízdu nebo si odpady odneste domů, než se kontejner vyprázdní.

Děkujeme Vám, že správně třídíte a ukládáte odpady do kontejnerů a zároveň dbáte na prostředí v jejich okolí.

Vytvořeno: 8. 2. 2021
Poslední aktualizace: 8. 2. 2021 11:45